• : 0 850 303 81 08
İstanbul Oyuncak Fuarı 3. Uluslararası Oyuncak, Oyun ve Bebek Fuarı
img
Fuar

İstanbul Oyuncak Fuarı 3. Uluslararası Oyuncak, Oyun ve Bebek Fuarı

Tüyap Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından Oyuncakçılar Derneği (OYDER) desteği ile gerçekleşecek İstanbul Oyuncak Fuarı, 2 - 5 Eylül 2020 tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi, Büyükçekmece – İstanbul’da oyuncak sektörünü bir araya getirmeye hazırlanıyor.

Tüm sektörün tek çatı altında buluştuğu Uluslararası Oyuncak Fuarı Almanya, Çin, Danimarka, Hong Kong, İtalya, Japonya ve Türkiye’den 56 markanın katılımı ile 51 firma ve firma temsilcliğini bir araya getirdi.
 
İstanbul Oyuncak Fuarı,  T.C. Ticaret Bakanlığı’nın ve Moskova, Sofya, Tahran, Tiflis, Üsküp ve Kahire’de yer alan TÜYAP yurt dışı ofisleri ve TÜKİD’in desteğiyle Azerbaycan, Çek Cumhuriyeti, Filistin, Gürcistan, İran, Kazakistan, Makedonya, Mısır, Sırbistan, Ürdün, Kosova, Bosna Hersek, Ukrayna, Rusya ve Suriye’den ağırlanan alım heyetleri ve bireysel katılımlar ile birlikte 47 ülkeden 319 yurt dışı; 58 ilden 2.854 yurt içi ziyaretçi olmak üzere toplam 3.173 ziyaretçiye ev sahipliği yaptı.
 
İstanbul Oyuncak Fuarı, bir önceki yıla oranla yabancı ziyaretçide %70, ülke sayısında %18 büyüme göstererek sektörün en üst düzeyde temsil edilmesi ve Türkiye oyuncak sektörüne ivme kazandırılmasına katkıda bulundu.